MAS Radbuza > Projekty MAP > Půjčovna digitálních pomůcek

Půjčovna digitálních pomůcek

Pomůcky rezervujte ZDE

Pravidla půjčovny:

1.) Půjčovna je určena pro školy z území ORP Stod  a ORP Nýřany.
2.) Objednavatel prostřednictvím formuláře zamluví požadovanou sadu pomůcek. Pokud sada není k dispozici, tak může proběhnout její rezervace po ukončení předchozí zápůjčky.
3.) Zástupce MAS Radbuza kontaktuje objednavatele a domluví s ním předání požadovaných pomůcek.
4.) Při převzetí podepíše objednavatel předávací protokol.
5.) Zápůjčka může trvat maximálně tři měsíce.
6.) Po uplynutí výpůjční doby si MAS Radbuza převezme sadu zpět. Při převzetí potvrdí zástupce MAS na protokol                o výpůjčce, že  objednavatel pomůcku v pořádku vrátil.

Co půjčujeme:

Lis na výrobu placek a grafický vyřezávač:
Pevný kovový plackovač na výrobu odznaků 50 mm. Vyřezávač na kolečka 50 mm.

Prosinec MŠ Vochov
Únor

3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+

Tiskárna je doplněna o upgrade MMU2S – Multi Material Upgrade, který umožňuje tisk až s 5 filamenty.

Říjen  ZŠ Blatnice
Prosinec  MŠ Vochov
Únor
Březen  ZŠ Žichlice

Matter and Form V2 stolní 3D Skener

V2 je další verze stolního 3D skeneru, který byl navržen tak, aby ze začátečníků udělal profesionály.
Objevte i vy svůj potenciál pomocí 3D skeneru poháněného softwarem MFStudio a zažijte obohacující pocit z přetváření skutečných věcí z každodenního života na digitální 3D modely, a to přímo před vašima očima.

Říjen  ZŠ Blatnice
Leden  ZŠ Chotěšov
Únor  ZŠ Chotěšov

Termokamery

Inspirace do výuky: https://edu.labir.cz/about/activities

Inspirace na pokusy: https://edu.labir.cz/pokusy?

Návody: https://edu.labir.cz/docs/

K zapůjčení máme kufr s 5 ks termokamer + základní sadu pomůcek na pokusy.

Listopad ZŠ Kozolupy
Prosinec ZŠ Pňovany
Leden  ZŠ Blatnice
Únor  ZŠ Líšťany
Březen  MŠ Ledce
Duben  ZŠ Vejprnice

Bee-bot

Tato vzdělávací pomůcka má mnohostranné využití, stačí k ní mít jen hladkou podložku se sítí čtverců o rozměrech 15 × 15 cm a můžete začít programovat. Více… ZDE

Půjčujeme vždy 3 ks Beebotů a jednu sadu podložek, přidáváme také držáky na tužky.

Celkem k zapůjčení 9 ks.

2023 / 2024
Září  ZŠ Vejprnice (6 ks)  ZŠ Kozolupy (3 ks)
Říjen  ZŠ Vejprnice (6 ks)  ZŠ Kozolupy (3 ks)
Listopad  ZŠ Holýšov (6 ks)
Prosinec  ZŠ Holýšov (6 ks)
Únor  ZŠ Líšťany (6 ks)
Březen  ZŠ Líšťany (6 ks)  ZŠ Žichlice (3 ks)
Duben  MŠ Ledce (3 ks)  ZŠ Žichlice (3 ks)
Květen  MŠ Ledce (3 ks)  ZŠ Žichlice (3 ks)

Ozobot bit

OZOBOT BIT je interaktivní hračka, která rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Více… ZDE

Vy si u nás můžete rezervovat sadu ozobotů, ke kterým dodáme také vybavení pro kódování na papíře, příslušenství pro nabíjení, překážky a návleky k rozlišení ozobotů a tištěného průvodce. Jako doplněk půjčujeme dřevěné puzzle.

Celkem k zapůjčení 36 ks.

2023 / 2024
Září  ZŠ Kozolupy (18 ks)
Říjen  ZŠ Kozolupy (18 ks)
Prosinec  ZŠ Vejprnice (18 ks)
Leden  ZŠ Vejprnice (18 ks)
Únor  ZŠ Líšťany (18 ks)
Březen  ZŠ Líšťany (18 ks)  ZŠ Žichlice
Duben  ZŠ Žichlice
Květen  ZŠ Žichlice

Ozobot Evo

Přivítejte Ozobota Evo! Díky vlastní inteligenci je sice trochu neposedný, ale pořád roztomilý a hlavně velmi společenský. Nejenom že neustále trousí něco chytrého svým legračním hláskem a přitom nepřestává poblikávat sadou barevných LED, komunikuje i přes Bluetooth 4.0 a lze jej dálkově řídit z bezplatné aplikace pro chytré telefony a tablety. Více… ZDE.

Celkem k zapůjčení 3 ks.

Únor  ZŠ Líšťany
Březen  ZŠ Líšťany

Logik Town

Hlavolam Logik Town je nové vydání oblíbeného hlavolamu Club 2% odvozeného od známé „Einsteinovy hádanky“, kterou údajně dokáže vyřešit pouze 2% lidí. Patříte mezi ně? Více… ZDE.

Celkem k zapůjčení 8 ks.

Září  ZŠ Kozolupy (8 ks)
Říjen  ZŠ Kozolupy (8 ks)
Únor  MŠ Ledce (4 ks)
Březen   MŠ Ledce (4 ks)

Scottie Go!

Desková hra Scottie Go! je originálním řešením pro výuku programování v raných fázích vzdělávání. Hra kombinuje kartonové dlaždice, které hráči používají k vytváření programovacích příkazů, a multimediální mobilní aplikaci pro zadání a kontrolu úkolů. Více… ZDE.

Celkem k zapůjčení 8 ks.

Září  ZŠ Kozolupy (8 ks)
Říjen  ZŠ Kozolupy (8 ks)
Leden  ZŠ Chotěšov (8 ks)
Únor  ZŠ Chotěšov (8 ks)

Kouzelné čtení

Kouzelné čtení je zábava pro děti s interaktivní Albi tužkou, mluvícími knihami a hrami. Vydejte se s dětmi pátrat po záhadách lidského těla, proveďte je pohádkovým světem, objevujte zákoutí vesmíru nebo si s nimi zazpívejte lidové písničky. Knihy a hry Kouzelného čtení jsou plné dialogů, písniček a vědomostí, které umožňují zvídavým dětem se rozvíjet. Dětské knihy obsahují i kvízy různých obtížností, takže na testování nových vědomostí se rozhodně nezapomnělo.

Prosinec  MŠ Vochov
Leden  ZŠ Chotěšov
Únor  ZŠ Chotěšov
Březen  MŠ Ledce