MAS Radbuza > Projekty MAP > MAP II SO ORP Nýřany (2018 – 2022) > Co se děje

Co se děje

Bez brzd!

Zveme vás na seminář „Bez brzd!“, který se koná v pátek 8. dubna 2022 v prostorách Mateřského centra Budulínek v Dobřanech. Bude to trénink zaměřený na vědomou práci se zodpovědností, s tím, jak ji umět přebírat, ale i předávat. Pozvánku na akci naleznete ZDE.

Akreditovaný seminář „Cesta správného nastavení hlasu“

Další z akcí, které pro vás MAS Radbuza pořádá, je seminář akreditovaný MŠMT a který zaměřený převážně prakticky na způsoby zvládání hlasové únavy při výkonu pedagogického povolání. Seminář se koná v pondělí 4. dubna v prostorách Obecního domu v Líních. Seminář se koná pod vedením lektorky Mgr. Kateřiny Slukové. Pozvánku naleznete ZDE.

Pracovní skupiny Matematická gramotnost a Čtenářská gramotnost

MAS Radbuza v úterý 29. března pořádá  pracovní skupiny Matematická gramotnost a Čtenářská gramotnost, jejichž součástí tentokrát bude metodický seminář s lektory společnosti Albi pro učitele českého jazyka nebo matematiky. Cílem semináře bude (nejen) prakticky představit užitečné hry a herní prvky Albi. Pozvánky na PS Čtenářská gramotnost je ZDE a na PS Matematická gramotnost ZDE.

Seminář „Jak se (to) tváříš!“

Zveme Vás na prožitkový seminář pod vedením Štěpánky Syrovátkové a Matěje Hájka, ve kterém se lektoři snaží nabídnout prostor ke všímání si a k vědomějšímu uchopování prostředků, jimiž utvářejí náladu podstatné části života svěřených dětí. Seminář se koná v pátek 25. března 2022 v Dobřanech. Pozvánku na akci naleznete ZDE.

„Fake news a deep fake“

Dalším ze seminářů, které MAS Radbuza pořádá je webinář pro rodiče a pedagogy s názvem „Fake nes a deep fake“. Cílem tohoto semináře je zvýšit mediální gramotnost uživatelů digitálních technologií a zejména pak kritické myšlení ve smyslu boje s manipulací a dezinformacemi. Webinář bude odvysílán na stránkách společnosti Portus Plus od 17 hodin dne 21. března 2022. Odkaz k přihlášení naleznete v přiložené pozvánce ZDE.

Seminář „Využití termokamer ve výuce“

MAS Radbuza v rámci realizace Místních akčních plánů ve vzdělávání pro SO ORP Nýřany pořádá seminář „Využití termokamer ve výuce“ Termokamery představí tým Infračervené technologie z výzkumného centra NTC ZČU. Seminář se uskuteční v Obecním domě v Líních ve čtvrtek 17. března od 13 do 15 hodin. Více informací naleznete v pozvánce ZDE.

Pracovní skupina Matematická gramotnost

Zveme Vás na další setkání PS MG, tentokrát na téma „Hry a matematika“. Pracovní skupinu povede RNDr. Jitka Rambousková a Mgr. Tomáš Svoboda a jejím obsahem bude ukázka příkladů her a herních aktivit, které slouží k rozvoji logického myšlení a matematických dovedností. Setkání se uskuteční on-line na platformě ZOOM v pondělí 24. února od 14 do 16 hodin. Pozvánku na akci naleznete ZDE.

Pracovní skupina Matematická gramotnost s Mgr. Jiřinou Bednářovou

MAS Radbuza vás zve na on-line setkání PS MG pod vedením Mgr. Jiřiny Bednářové s názvem „Rozvoj zrakového a prostorového vnímání, základních matematických představ u dítěte předškolního věku“, které se uskuteční v úterý 22. února 2022 od 8 do 15:30 na platformě ZOOM. Pozvánku naleznete ZDE.

Webinář „Diagnostika dítěte v MŠ“

MAS Radbuza v rámci realizace MAP SO ORP Nýřany pořádá webinář s Mgr. Jiřinou Bednářovou z PPP Brno. Již poněkolikáté otevíráme téma „Diagnostika dítěte v mateřské škole“. Webinář je dvoudenní, koná se ve čtvrtek 13. a v pátek 14. května vždy od 8:00 do 15:30 hodin. Pozvánka na akci je ZDE.

Setkání Pracovní skupiny Rovné příležitosti

Zveme vás na setkání Pracovní skupiny Rovné příležitosti, které se bude konat ve čtvrtek 29. dubna na platformě ZOOM a jehož součástí bude webinář se zástupci Pedagogicko-psychologické poradny Plzeň. Na setkání bude prostor pro vaše případné dotazy, které nám můžete zaslat na email uvedený v pozvánce. Pozvánku naleznete ZDE.

Webinář „Neznámá zákoutí virtuálního světa“

Pokud chcete poznat aktuální trendy a současné hrozby v kyberprostoru, ve kterém se pohybují vaše děti, neváhejte se se přihlásit na interaktivní webinář „Neznámá zákoutí virtuálního světa“ pod vedením expertů na problematiku bezpečnosti on-line prostředí. Webinář je určen pro všechny rodiče a koná se v pondělí 26. dubna od 17 hodin prostřednictvím kanálu Youtube. Pozvánka na webinář ke shlédnutí ZDE.

Setkání Pracovní skupiny Čtenářská gramotnost

Další setkání Pracovní skupiny Čtenářská gramotnost se uskuteční ve středu 14. dubna od 14 hodin a jeho součástí bude webinář na téma „Rozvíjení čtenářské gramotnosti v oborech“ pod vedením Mgr. Naděždy Vlasákové. Setkání se uskuteční na platformě Teams. Pozvánku na setkání PS naleznete ZDE.

Webinář „Tvorba komiksů“

Webinář pro práci s on-line nástrojem Storyboardthat, pořádaný v rámci činnosti Pracovní skupiny Čtenářská gramotnost, se uskuteční 29. dubna 2020 od 14:30 hodin. Pozvánku na webinář naleznete ZDE.

Literární soutěž

MAS Radbuza v rámci realizace projektů MAP pro SO ORP Stod a SO ORP Nýřany vyhlásila literární soutěž na téma „Je radost nebo pohroma míti školu „na doma“? Soutěž je vyhlášena pro děti z MŠ, žáky ze ZŠ, pedagogy a rodiče. Jako odměny jsou připraveny pěkné ceny, tak se neváhejte přihlásit. Více podrobností najdete ZDE.

Webinář „Aplikace QUIZIZZ“

Webinář k webové aplikaci QUIZIZZ, pořádaný v rámci činnosti Pracovní skupiny Matematická gramotnost, se uskuteční 23. dubna 2020 od 15:00 hodin. Pozvánku na webinář naleznete ZDE.

11. setkání Řídícího výboru

11. setkání Řídícího výboru MAP SO ORP Nýřany se uskuteční v úterý 19. listopadu 2019 od 13:00 v prostorách zasedací místnosti CpKP (Americká 29). Pozvánka je ke shlédnutí ZDE.

Čtení, nejlepší učení 2019/2020

I pro letošní školní rok pro Vás MAS Radbuza, v rámci realizace Místního akčního plánu SO ORP Nýřany, připravila projekt „Čtení, nejlepší učení“. Úvodní setkání pro letošní část projektu se uskuteční v Dobřanech 24. 9. 2019. Pozvánku na akci naleznete ZDE.

Pracovní podskupina čtenářské a matematické pregramotnosti

V termínu 20. a 21. srpna 2019 se v prostorách CpKP v Plzni uskuteční setkání Pracovní podskupiny Čtenářská a Matematická pregramotnost. V rámci pracovních skupin se uskuteční seminář pod vedením Mgr. Jiřiny Bednářové zaměřený na vzájemný vztah, vývoj a stimulace čtenářských a matematických dovedností a schopností u dítěte
předškolního věku. Pozvánku na akci najdete ZDE.

Letní škola

MAS Radbuza pořádá v rámci realizace Místních akčních plánů ve vzdělávání pro SO ORP Nýřany a SO ORP Stod „Letní školu čtenářské a matematické gramotnosti“. Pedagogové se mohou zúčastnit celé Letní školy, či případně si vybrat část zaměřenou pouze na čtenářskou nebo matematickou gramotnost. Součástí Letní školy bude i setkání Pracovních skupin Čtenářská gramotnost a Matematická gramotnost. Pozvánka je ke shlédnutí ZDE.

10. setkání Řídícího výboru

10. setkání Řídícího výboru MAP SO ORP Nýřany se uskuteční ve středu 12. června 2019 od 13:00 v prostorách zasedací místnosti Centra pro komunitní práci v Plzni (Americká 29). Pozvánka je ke shlédnutí ZDE.

Setkání Pracovní skupiny Čtenářská gramotnost

Zveme Vás na setkání Pracovní skupiny Čtenářská gramotnost, v rámci kterého se uskuteční závěrečné setkání k celoročnímu projektu „Čtení – nejlepší učení“. Setkání proběhne v úterý 4. června od 14:00 v ZŠ Dobřany. Pozvánka je ke shlédnutí ZDE.

Setkání Pracovní skupiny Matematická gramotnost

Zveme Vás na setkání Pracovní skupiny Matematická gramotnost, která se koná v rámci realizace MAP SO ORP Stod. Setkání proběhne ve středu 20. března od 13:30 v ZŠ Nýřany. Obsahem setkání je využití rozličných aplikací určených k digitálnímu hodnocení. Pozvánka je ke shlédnutí ZDE.

9. setkání Řídícího výboru

9. setkání Řídícího výboru MAP SO ORP Nýřany se uskuteční ve středu 13. března od 13:00 v prostorách zasedací místnosti Centra pro komunitní práci v Plzni (Americká 29). Pozvánka je ke shlédnutí ZDE.

Výtvarná soutěž

MAS Radbuza v rámci realizace projektů MAP pro SO ORP Stod a SO ORP Nýřany vyhlásilo výtvarnou soutěž na téma „Místo, kde žiji“. Soutěž je vyhlášena pro tři kategorie – MŠ, 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ. Jako odměny jsou připraveny pěkné ceny, tak se neváhejte přihlásit. Propozice najdete ZDE.

Plánované semináře

Ani o prázdninách nezahálíme a již jsme pro Vás domluvili semináře vedené Mgr. Michalem Dubcem – 3. prosince na téma „Emoce“ a 4. prosince seminář s názvem „Manipulace“.

Setkání ředitelů ZŠ

Již máme naplánované setkání ředitelů základních škol společné pro SO ORP Stod a SO ORP Nýřany. Sejdeme se v pátek 19. října, tentokrát v ZŠ a MŠ Hradec.

8. setkání Řídícího výboru

8. setkání Řídícího výboru MAP SO ORP Nýřany se uskuteční ve středu 10. října 2018 od 13:00. POZOR! Je změna místa konání – setkání se uskuteční v zasedací síni CpKP (Americká 29).