MAS Radbuza > Akce MAS > Baroko na bylinkovém panství Rochlov

Baroko na bylinkovém panství Rochlov

Místní akční skupina Radbuza, z.s. ve spolupráci s o.p.s. při společnosti Pegisan s.r.o. opět připravují kulturní akci s názvem Baroko na bylinkovém panství Rochlov. Na zámku v Rochlově (okres Plzeň-sever) budou tentokrát v neděli 29. července 2017 od 14:00 do 20:00 návštěvníci zažívat baroko všemi smysly.

Stejně jako v loňském roce budou moci návštěvníci ochutnat nejrůznější barokní dobroty ve stylu „v zámku a podzámčí“, takže nebudou chybět pokrmy zámecké kuchyně stejně jako obyčejnější jídla poddaných.

Letos jsou připraveny oživené hudební prohlídky zámku, výklad karet, numerologie, automatická kresba a vytváření obdoby barokních účesů. Na návštěvníky bude čekat také Ing. Karel Drhovský se svojí přednáškou na téma „Barokní krajina a parky“.

Vybrané recepty barokní kuchyně pro vás připraví:

  • Zámecký hostinec 1749
  • Restaurace U Rytíře Lochoty
  • Restaurace Budino

Pro návštěvníky budou také připraveny ochutnávky kávy a ochutnávky vín.

Zámek je nejstarší součásti obce Rochlov, v barokní podobě s přilehlým parkem zde byl vystaven v roce 1711. Celý areál měl v průběhu doby různé využití, byl zde pivovar, konírna, školkařské závody a skleníky. Po celé věky byl centrem dění v obci. Za doby socialismu však po ztrátě majitele zpustl a z jednotlivých objektů se stala ruina. V roce 2001 koupila rozpadající se zámek stavební firma Pegisan, která započala s jeho obnovou.

Vstupné je dobrovolné. Akce je součástí Letního barokního festivalu a je finančně podpořena z dotace Plzeňského kraje.