MAS Radbuza > Venkovský dům PK

Venkovský dům PK

 

Venkovský dům Plzeňského kraje je společným projektem místních akčních skupin (MAS) působících na území PK a Plzeňského kraje.

  • Výrobky lokálních producentů – workshopy, semináře, ochutnávky
  • Výrobky místních řemeslníků – ukázky tvorby a řemesel
  • Pozvánky na lokální akce v území PK – kulturní, sportovní, vzdělávací
  • Představení značek lokálních produktů

 

   Provoz VDPK je spolufinancován z dotace Plzeňského kraje.

 

Jak tento projekt vlastně vznikl? 

V rámci aktivit týkajících se propagace území MASek Plzeňského kraje, včetně propagace aktivit subjektů v území působících, lokálních akcí, projektů, producentů a řemeslníků, začala MAS Radbuza rozvíjet myšlenku spolupráce mezi MASkami PK, která by vedla k vybudování Venkovského domu Plzeňského kraje. Tedy k vybudování místa, kde by se mohl venkov Plzeňského kraje prezentovat obyvatelům a návštěvníkům města Plzně.

Co Venkovský dům PK nabízí? 

Jedná se o prostor kombinující informační centrum a prodejnu lokálních produktů. Venkovský dům PK přináší zajímavosti z celého kraje – tipy na výlety a pozvánky na kulturní akce, šikovné řemeslníky a regionální umělce. Seznamuje s pestrou nabídkou venkovských regionů. Kromě širokého spektra informací jsou k zakoupení i řemeslné výrobky nositelů značky „Místní výrobek ze západu Čech“ a „Regionální potravina Plzeňského kraje“.

Kde Venkovský dům PK najdete?

Venkovský dům PK naleznete přímo v centru města Plzně a to na adrese náměstí Republiky 131/17, 301 00 Plzeň.

Kde Venkovský dům PK najdete na webu?

Veškeré podrobnější informace a kontakty naleznete na webových stránkách Venkovského domu PK nebo nás najdete také na sociálních sítích.