MAS Radbuza > Projekty MAP > MAP II SO ORP Stod (2018 – 2022) > Půjčovna digitálních pomůcek – Stod

Půjčovna digitálních pomůcek – Stod

Pomůcky rezervujte ZDE

Pravidla půjčovny:

1.) Objednavatel prostřednictvím formuláře zamluví požadovanou sadu pomůcek. Pokud sada není k dispozici, tak může proběhnout její rezervace po ukončení předchozí zápůjčky.
2.) Zástupce MAS Radbuza kontaktuje objednavatele a domluví s ním předání požadovaných pomůcek.
3.) Při převzetí podepíše objednavatel předávací protokol.
4.) Zápůjčka může trvat maximálně tři měsíce.
5.) Po uplynutí výpůjční doby si MAS Radbuza převezme sadu zpět. Při převzetí potvrdí zástupce MAS na protokol o výpůjčce, že objednavatel pomůcku v pořádku vrátil.

Co půjčujeme:

Bee-bot

Tato vzdělávací pomůcka má mnohostranné využití, stačí k ní mít jen hladkou podložku se sítí čtverců o rozměrech 15 × 15 cm a můžete začít programovat. Včelka Bee Bot obsahuje baterii, kterou lze dobíjet pomocí USB kabelu. Včelka se pohybuje po jednotlivých krocích ve čtyřech směrech (dopředu, dozadu, doleva a doprava), otáčí se o 90° a lze ji naprogramovat až na 40 kroků. Ovládání je opravdu jednoduché. Součástí naší sady k zapůjčení je 5 podložek – transparentní podložka, podložka Abeceda, podložka Statek, podložka Pohádky, podložka Tělesa a barvy. Bee-Bot zkrátka nabízí nepřeberné množství možností, ze kterých si určitě vyberete.

Půjčujeme vždy 3 ks Beebotů a jednu sadu podložek, dodáváme také držáky na tužky.

Ozobot bit

OZOBOT BIT je oblíbený a cenami ověnčený minibot, který je zase o něco chytřejší! OZOBOT BIT je interaktivní hračka, která rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Zároveň je to ale skvělá didaktická pomůcka představující nejkratší a nejzábavnější cestu ke skutečnému programování i robotice. Barevná řeč ozokódů a vlastní inteligence Ozobot využívá ke komunikaci unikátní barevný jazyk založený na různých variacích zelené, modré a červené, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel.

Přednosti tohoto drobného robůtka s velkým mozkem je rychlé a snadné programování pomocí intuitivního editoru OzoBlockly, který si otevřete v jakémkoliv webovém prohlížeči. Nebo si pro začátek vezměte jen pár fixů a papír a nakreslete Ozobotovi dráhy plné křižovatek, zatáček, a hlavně příkazů – ozokódů. Postavte Ozobota na displej tabletu a řešte logické úkoly, naprogramujte choreografii na svou oblíbenou písničku nebo si zahrajte deskové hry s přáteli.

Vy si u nás můžete rezervovat sadu 18 ks ozobotů, ke kterým dodáme také vybavení pro kódování na papíře, příslušenství pro nabíjení, překážky a návleky k rozlišení ozobotů a tištěného průvodce. Dodáváme taktéž sadu dřevěných puzzlí.

Ozobot Evo

Přivítejte Ozobota Evo! Díky vlastní inteligenci je sice trochu neposedný, ale pořád roztomilý a hlavně velmi společenský. Nejenom že neustále trousí něco chytrého svým legračním hláskem a přitom nepřestává poblikávat sadou barevných LED, komunikuje i přes Bluetooth 4.0 a lze jej dálkově řídit z bezplatné aplikace pro chytré telefony a tablety. Přesně provedené pohyby a změny barev nebo zvuků lze ukládat a také si přizpůsobit svého malého robůtka na míru. Navíc každý den aplikace přináší další výzvy a odemyká lákavé odměny. Samozřejmostí je snadné programování ve webovém editoru OzoBlockly i kreslení klikatých drah s ozokódy pomocí fixů, které výrobce nezapomněl přibalit. Zvýšený počet spodních senzorů spolehlivě pohlídá sledovanou linii a nové infračervené senzory upozorní robota na všechny překážky v cestě, takže nevrazí nechtěně ani do jiného Ozobota Evo. Radši si s ním pěkně popovídá. Ozobot Evo je malý přátelský robůtek, který dětem kreativní formou představí svět robotiky.

Logik Town

Hlavolam Logik Town je nové vydání oblíbeného hlavolamu Club 2% odvozeného od známé „Einsteinovy hádanky“, kterou údajně dokáže vyřešit pouze 2% lidí. Patříte mezi ně?

Logik Town přichází s celou sadou různě obtížných zadání. Nejjednodušší úlohy jsou vhodné již pro děti od 4 let, ale ty nejobtížnější dají zabrat téměř každému. Krabice obsahuje celkem 84 úloh, které spočívají ve správném seřazení 3-5 lidí (kuchař, pilot, stavař, hasič a řidič) a stejného počtu domácích mazlíčků (zajíc, pes, kočka, želva, papoušek) do domečků stojících vedle sebe. Na každé kartě jsou vepředu symboly, které určí pouze některé vztahy mezi jednotlivými figurkami (jsou/nejsou vedle sebe, bydlí/nebydlí spolu, bydlí/nebydlí v tomto domečku, sousedí/nesousedí spolu). Stačí jen uvedené informace správně použít a umístit obyvatele na správná místa. Správnost řešení si můžete zkontrolovat na zadní straně každé karty.

Scottie Go!

Desková hra Scottie Go! je originálním řešením pro výuku programování v raných fázích vzdělávání. Hra kombinuje kartonové dlaždice, které hráči používají k vytváření programovacích příkazů, a multimediální mobilní aplikaci pro zadání a kontrolu úkolů. Hra obsahuje více než 70 úkolů se vzestupnou obtížností, pro jejichž řešení musí hráč zapojit svoji kreativitu a logické myšlení.

Hlavním hrdinou je robot Scottie, jehož koráb kvůli poruše musel neplánovaně přistát na planetě Zemi. Vaším úkolem bude nalézt potřebné náhradní díly a umožnit Scottiemu návrat na jeho domovskou planetu. Jeho pohyb a úkony budete řídit pomocí příkazů na kartonových kartičkách, které je nutné sestavit ve správném pořadí.

• Hra má 60 úkolů rozdělených do 7 modulů
  • Hra je určena pro děti od 6 let
  • Česká lokalizace včetně mobilní aplikace
  • Možnost týmové práce ve skupinách 2-3 osob