Kulturní přehled

24/7 2020

Barokní dech/Missa Spiritus

Projekt Missa Spiritus v deseti akčních dnech kombinuje tvůrčí dílnu a rezidenční pobyt s veřejnou prezentací výsledného díla, které vznikne v těsném souznění s místem kostela sv. Barbory ve Všekarech. Akce je podpořena z Grantového programu MAS Radbuza.

25/7 2020

Koncert barokní hudby v kostele sv. Barbory

Na koncertě vystoupí frekventanti mezinárodního letního Kurzu staré hudby a uvedou skladby unikátní sbírky barokních arií Estensische Musicalien, doplněné sborovými zpěvy a barokními tanci. Akce je podpořena z Grantového programu MAS Radbuza.

25/7 2020

Baroko na Bylinkovém panství Rochlov 2020

I letos bude MAS Radbuza pořádat zavedenou akci Baroko na Bylinkovém panství Rochlov. Letos se sejdeme v sobotu 25. července opět na tradičním místě – zámku Rochlov. Tématem letošního ročníku bude káva, čaj a čokoláda. Dobu baroka bude možné též „ochutnat“ v rámci oživených prohlídek zámku v dobových kostýmech. Další podrobnosti budeme postupně doplňovat.

28/7 2020

Letní kino Dobřany

V Dobřanech na náměstí se bude konat oblíbené promítání pod otevřeným nebem. Letos se na filmy budete moci vydat v termínech 28. 7. – 1. 8. a 4. 8. – 8. 8. – tj. vždy od úterý do soboty. Akce je podpořena z Grantového programu MAS Radbuza.

22/8 2020

Folk-country festival pro zámek Čečovice

Letos se koná již 12. ročník festivalu pro zámek Čečovice. Letošní rok bude zastoupen amatérskými skupinami z Plzně, Pardubic a Prahy. Součástí festivalu budou také komentované prohlídky zámku Čečovice. Akce je podpořena z Grantového programu MAS Radbuza.

30/8 2020

Pohádkové náměstí Dobřany

Již počtvrté zaplní dobřanské náměstí pohádkové bytosti, které budou dětem zadávat různé úkoly, a Vy se tak můžete rozloučit s prázdninami. Celým odpolednem bude provázet andílek Dobřánek, který také dětské účastníky odmění za správné vyluštění tajenky. Akce je podpořena z Grantového programu MAS Radbuza.

26/9 2020

Všekary – Výstava mobilisace 2020

Pokud Vás zajímá období před Mnichovem 1938, jistě Vás zaujme vojenská akce, která se uskuteční u bunkrů ŘOP 37 v Holýšově, ŘOP 36 v Kvíčovicích a na silniční uzávěře na vrchu Boušov v obci Všekary. Akce je podpořena z Grantového programu MAS Radbuza.

12/12 2020

Slavnosti slunovratu 2020

Slavnosti slunovratu letos doznají jedné velké změny – nebudeme slavit letní, nýbrž zimní slunovrat! Ano, letos se potkáme sice na tradičním místě – v chotěšovském klášteře – ale v netradiční termín. Slavnosti slunovratu 2020 se uskuteční 12. prosince. Pro návštěvníky budou připraveny adventní prohlídky kláštera, seznámení návštěvníků s adventními zvyky a tradiční jarmark lokálních producentů. …