Kulturní přehled

30/9 2018

Dožínky

Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření Venkovského domu Plzeňského kraje v Depu 2015. Slavnostní otevření se koná v rámci akce Dožínky, která se uskuteční v neděli 30. září od 11 hodin. Těšit se můžete na farmářský jarmark, kuchařské show, přehlídku historických zemědělských vozidel, soutěže a dílny pro děti a samozřejmě na Venkovský dům Plzeňského kraje. …

22/9 2018

Ukončení turistické sezóny v chotěšovském klášteře

Jedná se o doprovodnou akci k posledním organizovaným prohlídkám národní kulturní památky Klášter Chotěšov. Kromě komentovaných prohlídek bude připraven bohatý doprovodný program. Pro děti budou připraveny moderní atrakce – laserová střelnice, bungee trampolína, autodráha a mnoho dalších. Součástí programu bude i slavnostní premiéra dokumentárního filmu o filmování v klášteře..

2/9 2018

Pohádkové náměstí Dobřany

Poslední prázdninový den bude dobřanské náměstí patřit dětem. Andílek Dobřánek a další pohádkové bytosti nejprve dětem zadají různé úkoly. Postupně děti budou na různých stanovištích vyplňovat kartičku s hádankou. Těšit se můžete na bytosti z pohádek jako Čert a Káča, Perníková chaloupka, Sůl nad zlato, Hrnečku, vař a mnoho dalších. Nebude chybět ani další doprovodný …

1/9 2018

Oslavy 770 let obce Přehýšov

Oslavy se uskuteční v sobotu 1. září 2018. Je připraven bohatý kulturní a doprovodný program. Kromě jiného vystoupí také lidový soubor MLS, kapela Kabát revival a mnoho dalších. Je připraveno vystoupení sokolníka, ukázky lukostřelby či vystoupení kouzelníka. Pro nejmladší návštěvníky bude připraven skákací hrad.

1/9 2018

4. Den horníků ve Zbůchu

Slavnost bude zahájena položením kytice u pomníku horníků, kteří zahynuli při důlním neštěstí na dole Austria I v Týnci. Vlastní zahájení bude ve 13:00 na návsi ve Zbůchu, odkud vyjde průvod, který projde obcí až do areálu bývalého Dolu Obránců míru, kde bude následovat bohatý kulturní program. V průběhu odpoledne je připraven i komentovaný výstup …

25/8 2018

Folk-country festival pro zámek Čečovice

V sobotu 25. srpna se můžete těšit na 10. ročník festivalu, jehož veškerý výtěžek půjde na záchranu zámku v Čečovicích. Již od 12 hodin se budou na pódiu střídat hudební skupiny a od 19:00 vystoupí slavný Spiritual kvintet. Program bude pokračovat i v neděli 26. srpna, a to dětským divadlem. Akce byla podpořena z Grantového …

29/7 2018

Baroko na bylinkovém panství Rochlov

Již tradičně pro vás připravujeme akci v krásném prostředí rochlovského zámku. Letošní Baroko na bylinkovém panství Rochlov bude opět festival zaměřený hlavně na gastronomii – a to gastronomii zámku i podzámčí. Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program – přednášky, koncert barokní hudby, barokní tance a mnoho dalšího. Letos se akce koná netradičně v neděli 29. 7.

24/7 2018

Letní kino Dobřany

Od úterý 24. července můžete na dobřanském náměstí opět navštívit oblíbené letní kino. Po následujících deset večerů se vždy od 21:30 můžete těšit na filmy české i zahraniční produkce. Akce byla podpořena z Grantového programu MAS Radbuza. Kompletní program Letního kina Dobřany ZDE.

21/7 2018

Festival Folk-rokování u vody

V rámci Rozmarného hraní se uskuteční hudební festival, kde mimo jiné zahrají skupiny Nezmaři, Aleš Petržela, Přelet MS, Stráníci, EKGM, Ivan Hlas Trio, Jaroslav Samson Lenk a Devítka.

30/6 2018

Koncert souboru Michal Prokop Trio

V rámci Rozmarného hraní vystoupí na Dvoře Gigant legenda českého blues, rocku a soulu.

23/6 2018

Chotěšovské zahradní slavnosti

V sobotu 23. června můžete zavítat na již 10. Chotěšovské zahradní slavnosti. Na zahradě budovy správního úřadu bude od 13 hodin připraveno dětské divadelní představení a od 14 hodin vystoupí hudební kapely. Akce byla finančně podpořena z Grantového programu MAS Radbuza. Plakát na akci najdete ZDE.

16/6 2018

Slavnosti slunovratu 2018

Opět po roce se můžete přijít pobavit do krásného areálu kláštera Chotěšov, kde si pro vás MAS Radbuza připravila již tradiční Slavnosti slunovratu. Jako hlavní host letos vystoupí rocková legenda TURBO. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, dětský koutek a celodenní občerstvení.

15/6 2018

Letní kino Chotěšov

Dovolujeme si Vás pozvat na akci Letní kino Chotěšov. K pěknému filmu v krásném prostředí si můžete dát vychlazené pivečko nebo dobrou kávu. Plakát na akci naleznete ZDE.

2/6 2018

Koncert souboru Hradišťan

V rámci letního Rozmarného hraní se na Dvoře Gigant uskuteční koncert hudebně-tanečního folklorního souboru z Uherského Hradiště.

21/9 2017

ITEP 2017 a Venkovské EXPO

Místní akční skupiny Plzenského kraje a Celostátní sít pro venkov si Vás dovolují pozvat na společnou prezentaci toho nejlepšího z venkova – Venkovské EXPO, které se uskuteční v rámci Veletrhu cestovního ruchu Plzenského kraje ITEP 2017. Venkovské EXPO, které MASky Plzenského kraje pořádají již počtvrté, se tentokrát stylizuje do Venkovského domu a představí to nejlepší …

9/9 2017

Den s obcí Bdeněves

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza.

3/9 2017

2. Pohádkové náměstí Dobřany

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. Přijďte se pobavit poslední prázdninový den do Dobřan, kde zdejší Náměstí T.G.M. zaplní pohádkové bytosti. Ty budou dětem zadávat nejrůznější úkoly. Za správné vyplnění celé tajenky budou dostávat odměnu přímo od andílka. Plakát na akci ZDE.

26/8 2017

Folk-country festival Čečovice

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. Letos podeváté se můžete těšit na bohatý kulturní program, který bude začínat od 13 hodin a vyvrcholí country bálem. Veškerý výtěžek z akce půjde na záchranu zámku Čečovice. Každý návštěvník festivalu dostane i malý upomínkový předmět na tento festival. Více informací naleznete ZDE.

29/7 2017

Baroko na bylinkovém panství Rochlov

MAS Radbuza ve spolupráci s o.p.s. při společnosti Pegisan připravuje akci Baroko na bylinkovém panství Rochlov, která se bude konat dne 29. 7. 2017 od 16:30 do 22:00 na zámku v Rochlově. Pro návštěvníky je připraveno: gastronomický minifestival s ochutnávkami barokního menu ve stylu „v zámku a v podzámčí“, kostýmové prohlídky, koncert barokní hudby (v …

25/7 2017

Letní kino Dobřany

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. Dobřanské náměstí se změní na 14 prázdninových dní na letní kino. Letos to bude ve dnech 25. – 29. 7. a 1. – 5. 8. 2017. Programová nabídka bude opět pestrá, těšit se můžete na české i zahraniční filmy, art filmy či na filmy pro rodiny s dětmi. …

5/7 2017

Letní slavnost na Křížovém vrchu

Již tradičně proběhne dne 5. července akce Letní slavnost na Křížovém vrchu, jejíž místo konání vyplývá již z názvu akce, a kterou pořádá město Stod ve spolupráci s Mikroregionem Radbuza. MAS Radbuza se akce bude účastnit s prezentačním stánkem a bude mít pro návštěvníky připravené aktuální informační materiály k vyhlašovaným výzvám. Těšíme se na setkání …

1/7 2017

Oslavy výročí 70 let TJ Baník Mantov

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. V rámci oslav bude odehráno exhibiční utkání fotbalové utkání současných i bývalých hráčů TJ Baník Mantov se starou gardou SG Bohemians Praha. Pro starší generaci zahraje dechová kapela Sedmihorka, večer pak bude pokračovat taneční zábavou se skupinou IFA rock. Jednotlivé části programu budou doplňovat humorné skeče v podání …

1/7 2017

Slavnosti slunovratu Kozolupy

MAS Radbuza připravuje další ročník akce Slavnosti slunovratu, letos v Chotěšově dne 17.6.2017 a v Kozolupech dne 1.7.2017. Bližší informace k akci naleznete ZDE.

25/6 2017

Kinematograf bratří Čadíků

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. Přijďte se pobavit do prostorů kláštera Chotěšov opět novým způsobem. Budou se promítat výhradně české filmy. Více informací se dozvíte na stránkách Obce Chotěšov.

24/6 2017

IX. Chotěšovské zahradní slavnosti

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. Akce bude probíhat v prostorách bývalého správního úřadu chotěšovského kláštera a přilehlé zahrady. Během akce mimo jiné vystoupí hudební skupiny, divadelní spolek pro děti a bude probíhat výstava v prostorách Centra. Pro děti budou dále připraveny workshopy, výtvarné dílny a soutěže. Více informací naleznete ZDE.

17/6 2017

Slavnosti slunovratu Chotěšov

MAS Radbuza připravuje další ročník akce Slavnosti slunovratu, letos v Chotěšově dne 17.6.2017 a v Kozolupech dne 1.7.2017. Bližší informace k akci naleznete ZDE.

3/6 2017

Kulturní doprovodný program akce Cyklozávod do vrchu Kvíčovice

Akce je podpořena z GDP MAS Radbuza. Vlastní závod proběhne od 9:00 a závodit se bude v několika kategoriích podle věku a pohlaví závodníků.  Celý program bude oživen dalšími soutěžemi a kouzelnickým vystoupením. Pro děti je připraveno modelování balónků, skákací hrad a malování na obličej. Po ukončení závodu je zajištěna hudební country produkce.