MAS Radbuza > MASkou křížem krážem

MASkou křížem krážem

Místní akční skupina Radbuza je od roku 2018 realizátorem turistické a šifrovací hry s názvem „MASkou křížem krážem“. Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti lokality, které jsou z hlediska cestovního ruchu atraktivní, ale  netěší se takovému zájmu turistů.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá – zaregistrujte se na odkazu www.stopovacka.cz, tady dostanete první šifru. Její vyluštění vám pomůže najít první cíl vaší stopovačky. Na daném místě naleznete umělecky vykovaný stojan s infocedulí, kde je zobrazen, kromě informací o dané lokalitě, také osmimístný kód, který musíte zadat na svém webovém profilu. Pokud je zadaný kód správný, okamžitě dostanete další šifru a vaše putování začíná nanovo.

V současné době jsou v provozu již tři trasy, každá po 15 zastaveních. Celkově již tedy můžete na území MAS Radbuza objevit 45 ozdobně kovaných stojanů z dílny Uměleckého kovářství Brož z Kvíčovic.

Připravili jsme si pro vás také změnu ve využití žolíku. V současné době, pokud si nevíte rady se šifrou, se musíte zastavit u našich partnerů. V těchto restauracích, kavárnách nebo obchodech, jejichž provozovny jsou označeny samolepkou INFO BOD – ŽOLÍK, je možné získat kód, se kterým pak obdržíte bližší nápovědu k vyřešení dané šifry. Seznam provozoven naleznete ZDE.

Hra vznikla za finanční podpory Plzeňského kraje.