MAS Radbuza > MASkou křížem krážem

MASkou křížem krážem

Místní akční skupina Radbuza je od roku 2018 realizátorem turistické a šifrovací hry s názvem „MASkou křížem krážem“. Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti lokality, které jsou z hlediska cestovního ruchu atraktivní, ale  netěší se takovému zájmu turistů.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá – zaregistrujte se na odkazu www.stopovacka.cz, tady dostanete první šifru. Její vyluštění vám pomůže najít první cíl vaší stopovačky. Na daném místě naleznete umělecky vykovaný stojan s infocedulí, kde je zobrazen, kromě informací o dané lokalitě, také osmimístný kód, který musíte zadat na svém webovém profilu. Pokud je zadaný kód správný, okamžitě dostanete další šifru a vaše putování začíná nanovo.

V současné době jsou v provozu dvě trasy, každá po 15 zastaveních. Celkově již tedy můžete na území MAS Radbuza objevit 30 ozdobně kovaných stojanů z dílny Uměleckého kovářství Brož z Kvíčovic.

Pro letošek jsme si pro vás připravili také novinku. Tou je „žolíkové“ tlačítko – pokud si nebudete vědět rady u jakékoliv šifry, použijte „žolíkové“ tlačítko a zobrazí se vám mnohem bližší nápověda. Ale pozor! „Žolíka“ můžete využít pouze jedenkrát za trasu, tudíž jeho využití si dobře rozmyslete.

Hra vznikla za finanční podpory Plzeňského kraje.